سه روش کلی برای شادی بودن در زندگی توسط قانون جذب

جذب وقانون جذب و شادی

 

سه روش کلی برای شادی بودن در زندگی توسط قانون جذب

روش های اصلی شادی و رضایت از زندگی

شاید همیشه درباره ی موضوعات مختلف با کسانی صحبت کرده ایم و اطلاعاتی را ردو بدل کرده باشیم. معمولاً راجب اخبار گوناگون و یا اتفاقات روزمره و گاها راجب کلمات و واژه ها اظهار نظرهایی می کنیم و مطمئن هستیم که کاملاً از معنی آن باخبریم، ولی وقتی در مقالات تامل می کنیم و به معنی اصلی آن کلمه پی میبریم، متوجه می شویم که عمری با اطلاعات غلط در موردشان حرف زدیم.

در مورد واژه های شادی و ناشادی یا غم چه میدانید؟

اگر بخواهیم بصورت مکانیکال به معنی این دو واژه رسیدگی کنیم، شادی و ناشادی همان چیزهایی هستند که ما در زندگی داریم یا که می خواهیم باشیم.
یه معامله ی عادی ریاضی هم می تواند تعریف جالبی از این دو واژه، برایمان داشته باشد به این ترتیب که، شادی همان وضعیت حال حاضر ما میتواند باشد اگر مساوی و یا بزرگتر از آنچه که ما از خود توقع داریم و هستیم باشد، و اگر آنچه هستیم کوچکتر از آنچه تصور داریم باشد، ما ناشاد و یا اصطلاحا ناراحت یا غمگین هستیم.
خب با توجه به اینکه ناخشنودی و عدم شادی، زاویه بین آنچه که در حال حاضر هستیم و آنچه که از خود در آینده انتظار داریم است، باید گفت: سه حالت کلی برای شاد شدن وجود دارد که همین سه حالت می تواند زیر مجموعه ی کلی تمام حالت ها باشد.

۳ مورد از روشهای شاد شدن

اول: حالتی است که ما می خواهیم برایمان اتفاق بیافتد و به آن دست پیدا کنیم، که این در واقعیت تقریباً محال ممکن است و فقط ۱ درصد از جمعیت کل جهان به این حالت دسترسی پیدا کردند.

دوم: حالتی است که در آن، خواسته ها را  نسبت به داشته هایمان تنظیم می کنیم که فاصله ی بین داشته ها و خواسته ها تا حدی کم شود.

سوم: نادیده گرفتن فاصله هایی که بین داشته ها و خواسته هایمان وجود دارد که باعث ناراحتی ما می شود. با این حالت ما کمتر احساس ناشادی خواهیم کرد.

اگربخواهیم از درون این سه حالت سه راهکار استخراج کنیم به این موارد می رسیم:

اول: باید بیشتر برای خواسته هایی که از زندگی داریم تلاش کنیم و این با اندکی وقت گذاشتن و طبق برنامه ریزی دقیق پیش رفتن به ما کمک خواهد کرد که انگیزه ی، به نسبت بهتری از قبل پیدا کنیم و فاصله ی بین خواسته ها و داشته ها را کم نماییم، این همان کم کردن حالت ناخوشی و کم کم به خوشی رسیدن را آسانتر می کند.

دوم: باید این مساله را فراموش نکنیم که تمام خواسته های ما نباید جنبه ی مادی و تجملاتی داشته باشد، زیرا این تفکر، ما را به سمت ماشینیزم شدن زندگی سوق خواهد داد و از حس انسانیت می کاهد. تفکر واقعی درباره ی روند زندگی و مطالعات تاریخ بشر، تنظیم معقول خواسته ها را در بر دارد. این به معنای داشتن الگویی شاخص داشتن است زیرا با داشتن الگو می توانیم بهتر قوانین زندگی را رعایت کرده و وزن خواسته ها و داشته ها را متوازن نماییم.

سوم: با شادی های جزئی، سعی کنیم خلاء نداشتن شادی کامل را پرکنیم و خود را از ناراحتی و ناشادی تا حدی فاصله دهیم. این شادی جزئی می تواند وقت گذاشتن برای دیدن طنز یا نمایش کمدی باشد. درست است که در فاصله ی نگاه کردن به نمایش مشکلی از زندگی ما کم نمی شود، اما همان شادی اندک می تواند ما را از ناراحتی ها تا حدی دورتر کند. اما باید بدانیم بزرگترین عامل شاد بودن، پذیرش واقعیت های فعلی زندگی است .

منبع گروه اموزشی نادرزاده

 

 

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 55 = 58

محصولی موجود نیست