تحولات روحی و نگاهی به آن

تحولات روحی و نگاهی به آن

روانکاوی 1111323

تحولات روحی و نگاهی به آن

در تحولات روحی واقعیت این است که بارداری به طور غیر ارادی فردرا دستخوش احساسات متعارض و متناقض می کند،یعنی فرد از یک سو با احساسات مثبتی چون خوشحالی و سر زندگی روبرو است واز سوی دیگر،درگیر احساسات بازدارنده ای چون ترس،سردرگمی ودستپاچگی است.ازانجا که بهداشت روحی برای پیمودن این فرایند کاملا ضروری است،فردحتی الامکان باید احساسات ناسازگار خودرا مدیریت کند و این مهم نیز از طریق خود باوری حاصل می شود.دستیابی به این هدف طلب می کند که فردبه پرسش هایی از این قبیل پاسخ دهد:

۱٫ایا بارداری در من سبب پایدار شدن احساساتی چون شوک،نومیدی،سرخوشی و نگرانی شده است؟احساس غالبم کدام است؟

۲٫واکنش همسرم در این خصوص چگونه بوده است؟ایا احساس مان را در این باره به همدیگر گفته ایم؟

۳٫از چه روی بر این باورم که برای فرزندم مادر خوبی خواهم بود؟

قبول کنید که شما محدوده ای از احساسات دارید. همه افرادی که با قانون جذب کار می کنند احساسات خود را به خوبی می شناسند و انرژی های خود را افزایش می دهند اما وقتی احساس خوبی ندارند ممکن است کمی ناراحت شوند. احساسات منفی اغلب بیشتر حس می شود، ما سرکوب و انکار را بیشتر حس می کنیم تا شادی و خوشحالی را. در این حالت ها انرژی کمتری برای خودمان ذخیره می کنیم.
ممکن است خودتان را ضعیف بدانید و با اینکه از نقش خودتان برای ایجاد واقعیت آگاهید وقتی نمی توانید به راحتی مسیر خودتان را تغییر دهید غم و ناراحتی به سراغ شما خواهد آمد.
گرایش به توسعه انتظارات غیرواقعی درباره تحولات عاطفی و روحی می تواند مسبب این مسائل باشد. کمال طلبی برای کسی که به رشد فردی خود متعهد است مهم است اما پذیرفتن اینکه یک فرد ناقص با طیف وسیعی از احساسات است می تواند موجب ایجاد مقاومت در فرد گردد.
برای اینکه احساسات ناخوشایند شما را ناراحت و خسته نکند بهتر است هر چقدر هم که در آن لحظه احساس راحتی ندارید با آن مبارزه نکنید. گاهی اوقات ممکن است بترسید از اینکه بعضی از اعتقادات و احساسات ماندگار شوند حتی اگر بدانید که به هیچ وجه معتبر نیستند ام این بدان معناست از آن آگاه هستید و می توانید به این ترس ها غلبه کنید.

رای اینکه روزهایی با احساسات منفی را به راحتی بگذرانید بهتر است قبول کنید که این مسائل اتفاق می افتد و زمان زیادی لازم است تا بتوانید برخی از اعتقادات را از بین ببرید. ممکن است در لحظه احساس خوبی نداشته باشید اما با درک این اتفاقات به درک بیشتری از همه چیز می رسید. هنگامی که یاد می گیرید مقاومت کمتری نشان بدهید بازگشت به حالت شادی راحت تر می شود. به این ترتیب با مقاومت کمتر به یک فضای خنثی خواهید رسید و برای تغییر انرژی و استفاده از قانون جذب به تلاش کمتری نیاز خواهید داشت.
برای مثال شما مجبور نیستید با تمام خصوصیات بد همسرتان کنار بیایید اما در بعضی مواقع آن ها را می پذیرید. کاری که می توانید برای بهتر شدن حال خودتان انجام دهید را انجام دهید اما فضای تلخ و نامناسب را به خودتان تحمیل نکنید. بدانید که همواره می توانید احساس بهتری داشته باشید.
این نوع تفکر که برای کسب چیزهایی که می خواهید می توانید با اقدامات درست و خوب و با شادی و سهولت اقدام کنید و آن ها را به دست بیاورید ممکن است خنده دار به نظر برسد. انجام کارهایی که به سادگی به شما احساس خوبی می دهند و فعالیت هایی که شاید فکر کنید شما را به نتیجه نمی رسانند.
اما در فرایند قانون جذب این روش کاملی است و چه راهی بهتر از تغییر انرژی و انجام کارهایی که موجب ایجاد احساس خوب می شود؟ این یک ابزرا قدرتمند است برای به دست آوردن چیزهایی که می خواهید. این فعالیت ها شبیه تاییدیه هایی است که افکار منفی ذهن را کاملا خنثی می کند.
با فرایند قانون جذب آشتی کنید و با آن همراه باشید. همانطور که شروع به رفع مقاومت می کنید و در مسیر درست قدم بر می دارید می توانید به هدف خود نزدیک شوید.

منبع : گروه آموزشی نادرزاده

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

77 + = 80

محصولی اضافه نشده است